Baltic Trains Picture Gallery


Algus Lae fail Registreeru Logi sisse
Upload guide & contact Albumite nimekiri Viimati lisatud Viimased kommentaarid Enimvaadatud Kõrgeimalt hinnatud Minu lemmikud Otsing

EM167

1950
Tallinn old EMU depot

DSC05401cut.JPG s-bahnid_1950.jpg 5-sr3.jpg
Hinda seda faili (praegune hinnang: 2.9 / 5, hindajaid 19)
Faili info
Faili nimi:s-bahnid_1950.jpg
Albumi nimi:diisel / EMU (ER12, ER2, SR3 etc)
Hinnang (19 häälega):33333(Näita üksikasju)
Faili maht:112 KiB
Lisamise aeg:nov 21, 2007
Mõõtmed:900 x 573 px
Näidatud:4188 korda
URL:http://gallery.balticrailpics.net/displayimage.php?pid=9987
Lemmikud:Lisa lemmikutesse

Kommentaar 23-lt 42-le 42 kohta
Lk: 1 - 2 - 3

Lembit   [veebr 15, 2008 kell 01:03 AM]
Hr.diisel--Ausalt ei oska lugeda tabeli lahtri kommentaar,oleks tänulik kui keegi õpetaks!
diisel   [veebr 15, 2008 kell 01:30 AM]
Kui lahtril on üleval nurgas väike punane kolmnurk, siis tähendab et sellel lahtril on kommentaar olemas. Kommentaari näeb kui minna hiirega selle lahtri peale (klõpsata pole vaja)
lembit   [veebr 18, 2008 kell 12:41 AM]
Kahjuks ei taipa kus on tabeli lahter-olen ikka väga palju elust maha jäänud,ehk kunagi kellegi käest telefoniga saan küsida,tänan
2TE116   [veebr 18, 2008 kell 12:51 AM]
Lemps! Kuna siin kirjutab palju inimesi ning Diisel üritab teha seda tänamatut tööd ja kõigile seletada mis kuidas on, siis võib ka tal veits sassi minna. Nimelt oli Diislil hr. Edelareisijaga teemaks lahtri märkus. Tegu on tabeliga, mille Diisel kopeeris J. Loogi ümbernummerdustabelist lisades sinna päevakajalisi märkusi. Tolles exceli tabelis on jah lahtrikestel kolmnurgad. Edelareisija neid aga leida ei osanud. Siin aga pole ühtki lahtrit mille pärast Sul muretseda. Need siin pole, vaid diisli enda levitatud.
Lemps   [veebr 19, 2008 kell 12:36 AM]
Tänan selgituse eest ja SUUR TÄNU KÕIKIDELE NOORTELE KES SIIN TEGELEVAD et ka papi saab väga mulle huvitavaid pilte vaadata Tänks!
Lembit   [jaan 09, 2009 kell 11:34 PM]
Vaatan aeg ajalt ikka vana Depoo pilte ja otsin ka paravozist aga juurde neid naljalt ei leia. Huvitav on siiski ka pilt DP/D1 hulgastFile 130/133 DP-3 07.1951 kus on Vana depoo 2 kanalit näha. Seal on kirjas et on Roosma kollektsioonist ja see pilt on ajaliselt ka siinse Vana depoo pildiga sarnane. Kui autor oleks sama ,ehk on veel midagi sarnaseid kusagit saada,oleks väga huvitav teada,kas on.?Tol kaugel ajal oli neid fotomehi suhteliselt vähe ja seega noored olete õigel teel ,teete häid pilte.Seega ei tule Teil vanast peast kratsida kukalt nii kui mina pean nüüd tegema piltide puudusel! Teile tänu ka õpetuste eest!
diisel   [jaan 10, 2009 kell 01:51 PM]
Roosma on jah kunagi need pildid saanud kellegi käest. Autor(id) on teadmata
Lembit   [jaan 10, 2009 kell 05:40 PM]
Vanadest EM 165 ,neid oli eestis ka vahepeal ja Punab teadis et nad käisid natuke ka liinil.Ise ma neid sõitmas ei mäleta.Aga EM 167 olen ise ka pildistanud ainult kahjuks on need pildid kehva võitu. Korjan need kokku siiski. Ja SR3 oli vanasti pilte rohkem Aga SR ma nagu pole pilte meil näinudki. Ega kusagilt seda ajalugu ei leia enam.? Oleks ju huvitav kuna olen ise ka tööd teinud juhina SR 680-1015 ja 707-708 ja 711 peal.Need olid vanas depoos ja hiljem ka Pääskülas kuni mustad mehed viisid need vist Arebaidsaani.Enne ostsid veoautotäie kastuleid koos kottidega ja ladusid ühe otsavaguni Pääskülas kartuleid sügisel täis ja seega kasutasid rongi viimise ka äri ajamiseks ära. Neil olid kohe peale vedurimeeste kaasas sõbrad selleks.Ja ega seal vagunites remonti sõites siis soojemate ilmadega viga olnud. Mina nii kaugele ei ole vedanud aga Pääskülast mehed sõitsid remonti ka Tbilisi----kui ma ei eksi olid nad kaubarongide sees kaasas üle kahe nädala enne kui kohale said..Pursuika toru aknast väljas,seal keedeti süüa ja sai ka sooja,jaamades joosti vett tooma ja sütt varastama---see oli peaaegu justkui vaikiv kokkulepe,raudtee vorm seljas ja süevagunisse ämbriga.Ega Venemaal sellise asja peale keegi raudteelane viltu vaadanud.Tavalisltt depoodest anti alguseks sütt kastiga kaasa ja lisati---kui puudu tuleb---organiseerige. Esimene reis oli mul see väga harjumatu aga pärst haaras hasart ja olin ka kui vana söe varas valmis!!! Imelik oli see elu seal komandeeringus vaguni peal. Sai ikka imet nähtud!
diisel   [jaan 11, 2009 kell 01:10 AM]
Komandeeringud on jaa omamoodi vinged olnud, kõige kaugemal olen ise kahjuks ainult Vilniuses käinud diiselrongi viimas. SR-i pilte meil oli, Ilmar Adamsoni omi, kuid tal poeg hakkas skandaali tegema, et vanameest kasutatakse ära ja mida kõike veel ning lubas kohtusse anda. Kuigi Ilmar oli lubanud neid siin avaldada, siis kodurahu ja hüsteerilise karjumise vältimiseks eemaldasime kõik Ilmar Adamsoni pildid galeriist. Kahju on, sest pilte oli tohutult ja ajalooline väärtus neil oli suur, kuid mis teha.
Lembit   [jaan 11, 2009 kell 05:46 PM]
Olen otsinud ajaloolisi pilte ka peale paravozi veel RailFanClub pealt ja oma suureks rõõmuks leidsin sealt et SR3 1741 oli veel 1991a. Ukrainas töös,muidugi madalale platf.ringitehtud. See oli ju esimene SR3 meil 1958a.Samuti leidsin paravozist SR3 1758 mis ka ringi tehtud ja käigus Ukrainas mingi tehase harul.Väga soe tunne kui näed masinaid veel elus millega ise nooruses oled töötanud.Aga sellest on TÕESTI VÄGA KAHJU et nii haruldase fotograafi kui seda on Hr. Ilmar Adamson fotod lihtsalt arusaamatuse tõttu on Galeriist väljas .See on ju selge ajalugu mida kaotada on ääertult kahju. Mina otsisin neil päevil üles ühe Esimese eesti vabariigi elektriveo peal olnud mehe lese kes oli temast palju noorem ja lootsin et on midagi säilinud. Proua on üle 80 a. vana ja ma sain temaga kontaki.Imestan et ta isegi mäletas mind kui abi Elektridepoost. .Kahjuks ei ole midagi säilinud! Mehega oli mul au omas nooruses töötada koos küll ja on meeles osa tema meenutustest.Olles just nüüd värskelt näinud AJALOO KADUMIST tekkib paratamatult lootus et järsku on mingi võimalus kuidagi taastada suhted Ilmar Adamsoni erekogu haldajaga,loodan et on pildid alles veel.(Hr.diisel`ile Suur Tänu õpetuse eest--nüüd saan oma pikad kom kasvõi peale teist-kolmandat katset sisse!)
diisel   [jaan 12, 2009 kell 01:15 AM]
Võta heaks:) Me oleme korduvalt püüdnud suhteid taastada, Ilmar on juba liiga vana ja seniilne selleks, poeg Aare on hüsteerik ning ebastabiilse närvikavaga. Ähvardas siin vahepeal galerii tegijaid kohtuga piltide tõttu. Kusjuures ma ei imestaks kui ka selle kommentaari peale tohutu skandaal lahti läheb.
Eedik   [jaan 12, 2009 kell 03:37 AM]
No kurat, siis tuleb midagi ühiselt ette võtta, vb saaks asja.Vana see Ilmar on? Nii seniilne vast ikka pole, et aru ei saaks. Kui saada mingi luba, kasvõi kirjalik, et Ilmar lubab neid pilte avalikustada, siis see Aare võib edasi tagatoas hüsteeritseda palju pähe tuleb, kuid tulutult
TH44   [jaan 12, 2009 kell 06:55 AM]
Kuidas ja mis allikaid pidi need hr. Ilmari pildid siia ennem sattusid? Kui ta need ise andis (arvatavasti ta neid ise ei uploadinud), siis ei tohiks kohtukull kedagi ähvardada. Kui aga keegi omastas vägivaldselt, siis on teine asi. Väga õnnelik
Lembit   [veebr 11, 2009 kell 09:55 PM]
Kõigepealt SUUR TÄNU hr,diisel`ile et õpetas kuidas kommentaari kirjutada.Ma juba kardan ette et ei oska lühikest kirjutada.Aga nüüd on mul lootus et saan ikka sellest confirm`ist ka edasi.Olen palju otsinud ikka selle vana depoo pilte ja saanud paar udust ajalehe pilti ,isegi selle sama kahe rongi pildi aga see on nii väike ja udune et hirmus.Sellest on nüüd 51a. tagasi kui samast depoo väravast mind viskas välja tolleaegne Depoo ülem Olli. Pildil keegi läheb just sinna ukse poole. Minu ajal oli seal raud aed ees ja mina otse ei saanud ka tagasi. Väga huvitav oleks teada kas kellelgi veel on taolisi vana depoo pilte ja kes hoiab sedagi ,kardan et autor pole elavate kirjas?Muidu on ju märgitud kelle poolt pandud,aga sellel pildil ei ole ju midagi kirjas või ei oska ma siit aru saada. Kunagi oli komment. see et on kellelgi ka Keila ajutise alajaama pilte.Need oleks ka huvitavad.Olen mõelnud ka Tallinna jaama sadama poolse otsa üle ja teistelt minust vanemate raudteelaste käet kuulnud väga huvitavaid asju. Kui saaks hr, Jüri Loogi jutustust siia siis tuleb välja et Kaupmeeste tee kaudu käisid Eesti ajal ka REISIRONGID sealt elektijaamst mööda sadamasse. Mul vajus suu ripakile kui seda kuulsi.Enne arvasin et MA TEAN PALJU aga pärast temaga vestlemist tundsin end kui väga noor vaatamatta oma 71.a vanusele. Hiigla vahva kui õnnestuks teda "AHVATLEDA" oma mälestusi kirja panema siis saaks see Tallinna jaama kui tupikjaama müüt korraga läbi ja kui jalutate Paksu-Margareeta taga autodest tulvil ja trammipeatustega kohas mõelda kuidas kunagi siit REISIRONG umbes 6 vaguniga ronis Balti jaama poole! Olen näinud pilte kus auruvedur on sealplatsil ja taustaks Oleviste kirik.Imeline!.
Lembit   [aug 18, 2010 kell 01:43 PM]
Täna 64 aastat tagasi 18.08.1946 a. avati uuesti liiklus peale sõda taastatud elektriraudteel liinil Tallinn Pääsküla. Rongideks olid saksa trofee rongid EM 167 kuna kõik ennesõjaaegsed Elektri mootorvagunid olid sõja algaastatael viidud venemaa avarustesse.See pilt ju meenutad seda aega kui Elektridepoo oli Tallinnas Balti praeguse jaamahoone vastas. Mul oli võimalus ka täna Pääsküla Depoost läbi jalutada. Muidugi seda aastapäeva ei ole erilist põhjust nagu tähistada kuna nüüd saab ju õiget ELEKTRIRAUDTEE AASTAPÄEVA tähistada päris õigel päeval. Meeldiv oli siiski Pääskülas tõdeda et on veel seal inimesi kes mäle6tavad et oli selline päev kunagi. Elu on ju tohutult muutunud selle ajaga ja vaadades tänapäevaseid elektrirone aga juba peab vaatama sellise pilguga et need on varsti ka ainult AJALUGU - MÄLESTUS !!!. Minul oli imelik seista kunagise ER 12 6002 peavaguni kõrval mis ju mõne aasta pärast ka liinilt kaob! Seepärast on mul väga hea meel et on olemas selline GALERII ja kommentaarid ja TUBLID NOORED RAUDTEEHUVULISED kes seda hoolega veavad !Jõudu Teile ! ( minusugune papi---penskar ei oska muud kui vahest siin meenutada... ja sedagi tänu noorte kannatlikkusele---Tänud)
RL   [aug 18, 2010 kell 07:45 PM]
Lembit! T.Tammearu raamatus "Elektriraudtee Eestimaal" lehekülgedel 58 ja 59 on kaks sinu pilti EM167 rongidest, kas sa neid siia galeriisse ei tahaks üles panna?
Lembit   [aug 18, 2010 kell 09:56 PM]
Ei noh eks tahaks küll aga eks ma pean saama nii palju targemaks et ma seda oskaks! Senini on see asi mul üle mõistuse käinud. Seal raamatus on lisaks veel kaks minu pildikest. Ja need 1958 a, pildid on tehtud teadlikult kui veel olid käigus EM 167 - minu noorepõlve Nõmmelt linna reisimise ainsad vahendid. Ja see Nõmme pilt on just tehtud eelviimane päev kuna oli teada et rongid vahetuvad. Mul on veel aga kehva kvaliteediga tollest ajat pilte. Ma pean seda asja omal natuke korrastama ja siis otsin abi Teilt,noored mehed! Esialgu on mul lihtsam teiste tehtud piltide peale kraaksuma hakata ja seletama ka nii nagu papid tavaliselt teevad. Lapselapsed omal ajal utsitasid mind arvutit kasutama ja tagajärg ongi siin .........
Lembit   [aug 18, 2011 kell 09:59 AM]
Täna 65 aastat tagasi (sama mõte mis aasta tagasi) on jah Elektriraudtee peale sõja taastamise tähtpäev. Aasta tagasi meenutasin oma seismist ER12 6002 peavaguni kõrval (tundub et olin ilmseli 2203 kõrval) ja ennustasin ,et varsti need rongid saadetakse pensionile nii kui ise olen. Ainult seda ma ei suutnud ette näha ,ega tänini mõista, miks see vagun nii "lolliks " läks ja lonksu alkoholi lõhna peale tahtis kaks "jänki" peal olevat vedurimeest ära tappa! Ennegi on kabiinides purjus mehi olnud ka sõidu ajal! Vaat mis meenub vanapapile! ( Er12 200201 oli minu poolne sektsioon, vmj olin kogu rongile aga pooled olid kahe brigaadi vahel jagatud hoolitsemise mõttes). Oleks tore kui ELEKTRIRAUDTEE ikka ilusasti edasi jõuaks reisijaid teenendada ja taolisi lauslõhkumisi vältida! Head 65. aastapäeva kõikidele RAUDTEE HUVILISTELE !
Lembit   [aug 19, 2011 kell 10:44 AM]
Vanade ajalehtede andmel, mis on ka raamatus "Elektriraudtee Eestimaal....." lk.11 kirjas, toimus Täna, 87.aastat tagasi ,esimene täispikk katsesõit Tallinn-Pääsküla elektrifitseeritud liinil sakslasest mootorijuhi juhtimisel. Unustada ei tasu ka seda ,et tol ajal ei olnud Soomes,Lätis, Leedus ega ka suurel Venemaal veel elektriga reisijate ega kaubavedu raudteel ! Seega jääb vaid imestusega mõelda nende meeste ettevõtmist. Ja tänapäeval saame ka tihti imestada, kui mõningad "pumba " juures olevad" suured mehed "avastavad ,et elektrivedu on hirmus keskkonna hävitav veoliik ja kallis ka ! Põhjendus - kui võtta maha kõik elektriraudteed, elektritrammid ja trollid - siis saavad elektrijaamad PAJJU VÄHEM saastada õhku ! Paneks ka külmkapid, arvutid ja kondensioneerid seisma - imepalju vähem vaja elektrijaamadel töötada. Selline arvamus kostis hiljuti Tartust ühe omaaegse elektiveoga tugevasti seotu ja sel alal töötanud kõrgelt juhilt ! Vaat nii ongi...... Seda päevakohast kommentaari oleks tahtnud kirjutada mõne M-1,2 või 3 pildi alla . Aga kahjus ei ole senini meil Galleriis sellist pilti. Loodan,et tulevikus leiame ka nendest mõne pildi siit- see on sellina ajalugu, mis väärib meenutamist. Kogu nõuka aeg ei uskunud minu spstsialistidest, siia saabunud töökaaslased seda vanade vedurimeeste juttu,et SIIN Eestis oli nii vara elektrivedu raudteel !Ajakirjas "BALTIC RAILVAYS MAGAZINE" www.railbaltic.eu nr.3 on lk.43 - 52 kakskeelne jutt (kas leedu-venekeelne või leedu-ingliskeelne , olenevalt ajakirjast) ka sellele sündmusele pühendatud artikkel. Ajakirja toimetaja küsis huvi pärast tol ajal nende leedu ja läti raudteelaste käest ja neid oli palju,kas need teadsid ,et Eestis enne sõda oli elektrivedu! Ta kirjutas mulle ,et vastanutest umbes 90 % ei teadnud ja ainult imestasid - enne sõda ???
Lembit   [sept 20, 2012 kell 12:29 PM]
(Tüütu järjrkindlusega) Täna .20.september 1924 oli Balti jaama kogunenud.....Lk 12 "Elektriraudtee Eestimaal..." Sealt lugedes saab selgeks ,et juba 88 aasta taguse tähtpäeva tähtsus. Palju Tervist ja Jõudu kõikidele Elektriraudtee Töötajatele ja Raudtee huvilistele selle tähtpäeva puhul !

Kommentaar 23-lt 42-le 42 kohta
Lk: 1 - 2 - 3

Lisa oma kommentaar
Anonüümsed kommentaarid pole siin lubatud. Logi sisse, kui soovid oma kommentaari postitada