Baltic Trains Picture Gallery


Algus Lae fail Registreeru Logi sisse
Upload guide & contact Albumite nimekiri Viimati lisatud Viimased kommentaarid Enimvaadatud Kõrgeimalt hinnatud Minu lemmikud Otsing

Rannavärava crossing (Tallinn)

11.1953

m62-1241_haapsalu_adamson.jpg rannavärava_ülesõit_1953.JPG nomme195x.jpg
Hinda seda faili (praegune hinnang: 4 / 5, hindajaid 11)
Faili info
Faili nimi:rannavärava_ülesõit_1953.JPG
Albumi nimi:Railway tracks, buildings, facilities
Hinnang (11 häälega):44444(Näita üksikasju)
Picture author and e-mail:Remeo Varema
Faili maht:89 KiB
Lisamise aeg:okt 26, 2010
Mõõtmed:900 x 678 px
Näidatud:1186 korda
URL:http://gallery.balticrailpics.net/displayimage.php?pid=18865
Lemmikud:Lisa lemmikutesse

Kommentaar 1-lt 15-le 15 kohta
Lk: 1

tunturi   [okt 26, 2010 kell 02:31 PM]
Et kui rongi oli,siis tõmmati käsišlagbaum trammile ette?
Lembit   [okt 26, 2010 kell 02:33 PM]
Siit lingilt saate selle jutu mida ma igasuguste lausetega üritasin selgitada-staadioni värava ja Paks Margareta lähedal jne.http://gallery.balticrailpics.net/displayimage.php?pos=-18795 See pilt ilmus Galerisse täitsa õigel ajal. Pikki vasakpoolseid roopapaare laiusega 1067 mm sõitsin mina 5 aastat hiljem trammiga edasi tagasi ja 7 aastat hiljem lohistasin SR3 rongi vaguneid parempoolsel roopapaaril 1524 mm laiausel. Ainult et ma nii kange mees ei olnud et oleks sellele pildile SR3 vagunitega julgenud sõita. Minul jäi ikka umges 50 - 60 meetrit aia äärt mööda pildist puudu. Seal olid need liiprid siis seotud roobastele tupiku senduseks.Ga Aga need kaks seltsimeest mida ma kirjeldasin,lasid 6 vagunil , pea oli SR 711 siit trammi roobastest ja ülesõidust ka vähemalt 20 m edasi sõita ja siis see viimane osa sõidust oli juba mööda maad kuna ülesõit oli ju puhastamatta talvel. Valvurit ju polnud, putka ka ammu ära viidud. Sellest ongi pilt mida ma loodan ka kunagi Galeriis näha kus SR 711 peavagun seal seisab ülesõidu taga. Muide, see trammiteede s kurv oni tänapäeval smasugune ainult raudtee roopad koos ritrumisega on ära korjatud.Kui suurendada siis peaks olema näha et RAUDTEE roopad,kui tähtsamad (sõjalises mõttes ) on terved ja trammi roorad on läbi lõigatud ja tramm ületas neid koladate kolksudega.
Lembit   [okt 26, 2010 kell 02:50 PM]
http://gallery.balticrailpics.net/displayimage.php?pos=-18795 Näe - vanapapil see lingi riputamine nagu ei kipu toimima`??? Aga nüüd vist sain hakkama! Ilmselt jah pandi rongi sadamasse mineku ajaks trammile käsi tõkkepuu ette.Minul omal aga sellist asja meeles ei ole,kahjuks.On meeles et Lasnamäel kitsaroopalise praegusel Pallasti tän,ja Kopli tän Ilmarise raudtee ristumistel ja üle Põhja tän ja sellest paekivi seinast otse läbi(praegu seal seinas näha suure aknaga kaarjas koht)see raudtee haru mis lõikas trammiteed Liiva tupikute ja Kaupmeeste teevahel , pandi käsipuud rtte. Ma ei mõtle seda suurt kaheteelist raudteed Kopli tän,seal lasti trammiletõkkepuud kohe kinni kui rongid tulid.Praktiliselt pildil ongi KAUPMEESTE TEE mis tuli mäest alla?
Lembit   [okt 26, 2010 kell 03:01 PM]
Ja hr. Jüri Loogi meenuruste järgi on siit pildilt näha et trammiteede asemel suundus sealt mäest alla ja otse tagaplaanil oleva plokkposti juurde ja vasakule sadamapoole. Jüri on oma nooruses sealt mäest auruveduriga üles tossotanud - oli raske tõus vedurile. Ja siit kaudu tuli enne sõda sadamast (loodan et Jüri ise kirjeldab täpsemalt kuidas) ka reisirong "BALTI EKSPRESS " Balti jaama ja siis peale peatust edasi!. Mina ei saa seda aega mäletada kuna mul oli siis veel sipukatesse pissimise probleem!
Оболенский   [okt 26, 2010 kell 08:38 PM]
Очень ценная фотография. Спасибо автору. А на ул. Ballasti ( как она тогда называлась ) таки да - бала узкоколейка, примерно до 1963 года. Маршрут ЦБК - карьер Ласнамяги. Вывоз золы с комбината.
Lembit   [okt 26, 2010 kell 10:06 PM]
Tean vana Majaka tän - see oli kitsas ja seal oli ainult 1 paar trammiroopaid. Sõitmine oli sinine-valge valgusfooriga Majaka peatusest kuni ilmselt kusagile Sikupilli tän, kus trammitee muutus kaheteeliseks ja vanasti oli peatus. Praegu on seal nagu roopad imelikult kõrvale oma suunast. Umbes keskel oli kitsaroopaline raudtee selle üheteelise trammiteega risti ja seal oli tõkkepuu kui rong sõitis. Mäletan et sealt sai trammidega hooga üle põrutatud,ilmselt oli kitsaroopaline samal tasemel- kolin oli küll. Ja vähemalt Majaka- Pallasti ristmikul ma mingit tänavat ei mäleta,plank oli Lasnamäe poolses ääres ja ainult raudtee ülesõit.. Kusagil on vana foto avaldatud kus on see ülesõidu tõkkepuu hästi näha ja üks trammitee. Kui leian ,kirjutan kus.
Оболенский   [okt 26, 2010 kell 10:26 PM]
Будет очень хорошо, Лембит если найдете и поставите сюда. Правда, в какую рубрику ? Тут трамваев вроде нет. Эту фотку ( я полагаю, что именно ту, про которую Вы говорите ) я видел на сайте Ааре Оландера, но, к сожалению, этот сайт разгромили хакеры.
Anonüümne   [okt 26, 2010 kell 11:02 PM]
http://www.yahel.net/series/tal_majaka.jpg Vana pilt tehtud Majaka nr 22 ehituselt NW suunaga.
Lembit   [okt 26, 2010 kell 11:30 PM]
Täpselt neid kahte fotot ma mõtlesin . Need ei ole samas kohas tehtud. Noored ei saa ju mäletada seda aega. Seal piltidel olid kommentaarid ka vanasti ja mina ju oma trammijuhi ameti tõttu (Kuni 19.01.1960 tööraamatu järgi) mäletan seda tõkkepuud ja kitsaroopalise ülesõitu. Ülemine foto on raudteest Majaka peatuse poole ja alumine on juba Peterburi tee poole ja umbes seal kus on see punane tramm oli üheteelise lõpp ja foor ja ka peatus.Üheteelise pikkus oli midagi peaaegu 500 m vist,igatahes andis sõita ja oodata seal. Muide , noored (mina ju ka tol ajal) olid nii kavalad ei teadsid kus on kontaktvõrgu küljes kontaktid mis andsid trammile valge lubava tule. Ja kui teisel pool juhtus olema vanem mammi-juht, tõmmati sellel foor omale valgeks ja vaeseke ootas 2 trammi samast suunast!!! Tänapäeval peatus on eemal aga trammiteedel on minu meelest imelik jõnks sees. ANDESTAGE KUI OLEN TEEMAST VÄGA KORVALE KALDUNUD AGA MAINIGE VÄHEMALT SIIS TEAN ? Tänud
Игорь Белов   [okt 27, 2010 kell 10:12 AM]
Жалко, что ничего не понятно Nutab või väga kurb
Anonüümne   [okt 27, 2010 kell 10:39 AM]
paproboi translate.google.com
Lembit   [okt 27, 2010 kell 10:55 AM]
Ma peaks vist õppima kirjutama lihtlausetega. Kas minu, isegi omal raskesti arusaadavaid ,lauseid on üldse võimalik tõlkida? Vahest kardan et isegi eesti keeles vast lugejad ei saa aru mida ma õelda tahtsin? Aga eks ma unista lühemalt kirjutada aga hirm ,et jääb midagi ütlematta, ajab lause keeruliseks
Anon   [okt 27, 2010 kell 11:20 AM]
Да, именно эта фотография, на которой изображены нынешние дома номера 3-7-11-15. Интересный вопрос - где находился фотограф ? Единственное, что приходит в ответ - на строящемся тогда доме напротив, сейчас номер 22.
Anon   [okt 27, 2010 kell 12:44 PM]
Eesti keeles täiesti mõistetav tekst. Pigem ei saa venelased aru, ootavad ehk miskit rezjumeed.
Majaka tänaval aga siiani jõnks alles.
Lembit   [okt 27, 2010 kell 02:58 PM]
Tänan hr.Anon. Siis on vähemalt üks hirm papil vähem! Mul kahjuks pole veel vene tähestikku arvutil ,oma vene sõpradele kirjutan senini ikka VENE KEELES ja LADINA tähtedega,nii nad ütlesid et nad saavat minust sellisel moel aru küll . Majaka tän. jõnks peab olema just seal kus vanasti lõppes üheteeline ja edasi mäe peale suundub juba kaheteeline.Seal oli ka peatus kuna tramm ootas foori valget tuld kui vastutulev tramm pöördus üheteeliselt kaheteelisele ja kui mälu ei peta jäi peatsesse ka seisma et reisijad saaks peale. A fotograf nahodilsja vyse etih malankih odnoetaznyh domikov no ne otsen vyssako. Na perednem plane stolbik s elektroprovodami i obytsno eti stolbiki ne vyse 10 m.

Kommentaar 1-lt 15-le 15 kohta
Lk: 1

Lisa oma kommentaar
Anonüümsed kommentaarid pole siin lubatud. Logi sisse, kui soovid oma kommentaari postitada