Baltic Trains Picture Gallery


Algus Lae fail Registreeru Logi sisse
Upload guide & contact Albumite nimekiri Viimati lisatud Viimased kommentaarid Enimvaadatud Kõrgeimalt hinnatud Minu lemmikud Otsing

SR3-1752

01.1972
Nõmme

9-sr3-21753_pääsküla_1958.jpg C__1972_01__Nomme.jpg IMG_0131.JPG
Hinda seda faili (praegune hinnang: 1 / 5, hindajaid 1)
Faili info
Faili nimi:C__1972_01__Nomme.jpg
Albumi nimi:diisel / EMU (ER12, ER2, SR3 etc)
Hinnang (1 häälega):11111(Näita üksikasju)
Picture author and e-mail:Ilmar Adamson
Faili maht:86 KiB
Lisamise aeg:apr 23, 2010
Mõõtmed:900 x 662 px
Näidatud:1825 korda
URL:http://gallery.balticrailpics.net/displayimage.php?pid=16792
Lemmikud:Lisa lemmikutesse

Kommentaar 1-lt 9-le 9 kohta
Lk: 1

Lembit   [apr 23, 2010 kell 11:54 AM]
Vanal mehel ikka imelik seda pilti vaadata-peaks olema Hiiu poolt Nõmme III teele lähenemone. Rongo pea peaks minu arvates olema just endise Silla tän,otsal oleva ülekäigu peal! Ja mulle kuhe meenub kole õnnetus jalakäijaga. Seal suri mul esimene inimene kes jäi juhina sõites rongi alla. Seal oli alati inimesi kes jooksid vasakult selle WC lähedal oleva ülekäigu kaudu rongi peale. Ja sel korral oli sma pilt,vasakult jooksis grupp inimesi- vilistasin ka tugeva vilega aga rahvas jooksis edasi ja keerasid vasakule ja joostes trepist üles et siis joosta platvormil edasi ja tavaliselt reisijad arvasid et esimesed vagunid jõuavad järgmistesse peatustesse hulk aega enne. Tavaliselt olid rongidel esimesed vagunid väga täis ja tagumised hõredamalt. Senini o9li kõik tavaline aga siis eraldus üks vanem naisterahvas sellest jooksjate grupist sellega et ta kavatses enne rongi üle raudtee jõuda et minna Silla tänaval asuvasse toidukauplusesse. Rabasin kiirpidurduse umbes40-45 kmh kiiruselt elektropneumaatilise piduriga pidurdaval rongil. Nii n´udis seadus- ohu korral juhikraan ilma jututa paremale vastu seinaja magistraal tuhjaks. Kabiinis hirmus pahin ja ise püsti vilepedfaalil ja lootsin et ta jõuab üle roobaste. Jõudiski aga kuna kuna SR3 on märgatavalt laiem kui vedurid,mootorvedurid,kõik diiselrongid ja ta on eesk kandiline sai rongi parem nurk ta kätte, lõi otse edasi ja keeras ta lumehunnikute tõttu jalgupidi roopale ja edasi oli kole see et jlgu lõikas mitu rattapaari.......... Kui loogad maas ja ise kohale jõudsime nuttis ta veel o osbadi... Sellised asjad jäävad eluks ajaks meelde. Kahjuks ei unune ja kohe meenub kui lihtsat tavalist ajaloolist pilti vaatan Ja et ilmar on osanud võtta pildi just talvel ja KUUS aastat hiljem Minu jama oli 1966a.(oma lapse sünniaasta järgi mõletan aastat täpselt)Ja minu kui noore mehe jaoks toimus pärast veel kõevalistele inimestele imelik juhi käitumine mie ka ei unune! Pole enam aega heietad- järgmine kord.
Оболенский   [apr 23, 2010 kell 07:00 PM]
Lembit, печальную историю Вы нас рассказали. Происшествия со смертельным исходом, к сожалению, случаются на железной дороге и сейчас. Увы. Увы. Все торопятся жить. Очень жаль. Теперь вопрос - скажите, там на поезде написано вроде "Бригада коммунистического труда" ? Не очень хорошо видно.
jorv   [apr 25, 2010 kell 09:48 PM]
Да госпадин Оболенский, "Бригада коммунистического труда".
Lembit   [juuni 14, 2010 kell 09:56 PM]
Muidugi- vabandust et ma ei ole oma juttu lõpetanud. Aga täna kirjutan edasi. Ja kui siis me abiga kahekesi saime kannatanu vaguni all raamile pandud ja sealt heki vahelt lume seest aia peale ja üle aia Raudtee tänavale kõnniteele viidud.Tahtsin panna jalgadele skutti peale koos kellaja paberiga. Tol ajal olid sellised nõudmised. Aga sinna tuli üks naisterahvas kes osutus arstiks ta ta ütles et ärge pange kuna siis ei saa arstid võib olla enam tema jalgu kokku lappida. Nõmme korraldajal palusime kiirabi kutsuda platvormilt hüüdes. Ja siis sai rong viidud ikka korralikult platvormi ette. Reisijad vaatasid muidugi meid kui potensiaalseid...... Ja siis järsku märkasin just enne väljasõitu kabiini küljeaknast et üks naisterahvas vaatab kabiini poole ja hakkab tasakesi mõõda Raudtee tän sinna kanderaami suunas minema kus oli juba vaatajaid hulgem . Tegin akna lahti ja käratasin naisterahvale kurjalt- põõra ringi ja otsekohe mõõda Apteegi tänavat MINEMA ! Selline käratamine naisterahvale pani inimesed veel rohkem mõtlema- põhjus oli minule väga tõsine -see naisterahvas oli minu lapseootel naine ja kui ta sinna minu lõigutud inimest vaatama oleks läinud..... . Vaat kui koledaid asju sattub elus ette tulema kus inimene peab käituma väga imelikult teiste meelest aga selline on elu... Leian et tegin siiski õigesti psüholoogiliselt!
Lembit   [juuni 28, 2011 kell 02:54 PM]
Mulle meenub lõbusam juhus just samas kohas ,aga mitte minuga seotud. Olin siis koolipoiss kui see juhtus. Aasta oli umbes 1956. Elasin Nõmmel ja minu kodust mõni maja edasi tuli tuttavale, minust palju vanemale töömehele maalt linna elama tema ema.Vanamemm jalutas ikka Nõmme peal ringi mööda poode(sõda oli 11a. tagasi lõppenud)otsides kus midagi parasjagu saada.Ja kuna memm kavatses just sama Silla tän.poodi minna ja Hiiu poolt lähenes elektrirong EM-167 ja vilistas ,et hoiatada jalakäijaid, siis mammi otsustas ,et jookseb enne üle raudtee. Tema arvates oli jooksu kiirus suur ja juht muidugi vaatas samuti,et mammi "tormab"platvormile.Aga ei!- mammi põrutas edasi ja jõudis siiski üle viimase roopa astuda ,kui EM-167 kumer nurk ta kõrvale põõsastesse paiskas. Kui rong peatus ja juht kohale jõudis ning mammi põõsast välja tahtis aidata,jõudis kohale ka poeg. Poeg riidlema,et ei saa lasta mamit kusagile, kas pean ketti panema ema või. Ema vastu,aga ma tahtsin enne rongi jõuda üle tee ,et minna ruttu poodi! Aastaid edasi mammi alati ilmamuutuste puhul kurtis ,et külg valutab. Poeg noomis siis et mis sa tormad linnas nii ringi,et jooksed või rongid pikali - nüüd valutab. Ja kui mina olin juba abina Elektridepoos töötanud,pärisin vanemate juhtide käest ,kas keegi mäletab seda juhust.Mulle öeldi ,kelle käest kuuled täpsemalt. Sõitsime ju palju laiemate SR3-dega siis ja mulle seletati ,et SR3-g oleks inimese kohe tapnud. http://gallery.balticrailpics.net/displayimage.php?pos=-9988 Sellelt lingilt on näha,et EM-167 on kitsam ja kumera nurgaga ja ka juhuslikult on jäänud see juht pildile,kellel läks samal ülekäigul palju paremini kui minul.Ta ainult aitas mammi põõsastest. Aga mina pidin läbi elama selle mida vanad juhid laia ja sirge seinaga SR3 kohta selgitasid.
Lembit   [nov 03, 2011 kell 10:19 PM]
Üks vana juhus siia pildi alla lisaks! Muide ,kui lugesin seda Mustandit,siis tean kindlalt et peast ma seda ei oleks meenutanud- aastad siiski kustutavad mälust osa asju ära.Ise lugedes tuleb siiski ähmaselt meelde ja see peab olema õige ,kuna ega nii loll ka polnud tol ajal ,et nõukogude miilitsale valetama hakkasin ja niisama ajaviiteks inimest miilitsasse tassima. Puhas laiskus juba ei oleks võimaldanud. Siis olid lindid ka peal ja sinna tuli kirjutada kiirpidurdused ja põhjused .ETTEKANNE kogu oma originaalis : " Balti Jaama Miilitsa Ülemale. Ettekanne. (Mustandile pole viitsinud kirjutada kelle poolt aga minu käekiri on). Soitsin 21. V 81. XIX tuuri abi(......), koossead ER-1 49. Sõites rongiga nr.6506 Nõmme platvormi poole,andsin vilet.Enne platvormi otsa oleva ülekäigust jooksis seepeale meesterahvas paremalt vaskule üle tee.Rongi sai pidurdatud peatuse pärast.Mees jäi seisma ja pöördus tagasi vasaku roopa juurde hakates veiderdama.Suure vile ja sisselülitatud prozektori peale ta lõpuks enne rongi jooksis uuesti vasakule poole tänavale ära. Rong seiskus 3 vagunit üle ülekäigu. Tõin mehe tänavalt rongi ära kuna ta enne on ka korduvalt purjus peaga niiviisi edasi tagasi narritanud tavaliselt Nõmme ja Hiiu ülekäikudel,seal kus rong alles kohalt võtab ja kiirus väike:Mees sai antud Balti Jaama Miilitsasse. Mees oli purjus. Mehe nimi on (.... ......)) elukoht (..... ..-.) " Vaat selline lugu ja just jälle seal ,kus minul on kurvad mälestused . See ülekäik on muidugi 1981 aastal natuke tagasi Hiiu poole ,seal kus see ka nüüd on . Platvormid tehti pikemaks 9 vaguni SR3 jaoks ja sellega tuli ülekäik edasi võrreldes60-ndate aastatega. Vastvalt AKI õpetustele ,ei või ma maha kirjutada paberilt inimeste nimesi ja aadresse, enne kui ma ole saanud nendelt LUBA!
Lembit   [veebr 09, 2012 kell 11:55 PM]
Kommentaar,mille nüüd lisan ,oli varem kirjutatud,aga oli vale pildi all. Teil oli RASKE VÕRRELDA mälust kirjutatud 23.04.10 siin kohe pildi all ja säilinud ettekande mustandilt 16.10.2011 kell 20:24 maha kirjutatud originaali . Lisan siia ,siis on minul endal ja teil "valetamise "suuruse üle hea kerga samal lk. otsustada:--------- Panin täna oma leitud ETTEKANDED (seletused) mustandid ,mis on säilinud, ilmselt on võib olla veel kusagil vanade sõiduplaanide vahel neid. Aga leitud on 43 mustandit. Vaatasin ja avastasin oma hirmuks ,et leidsin üles ka just selle esimese surmaga lõppenud ettekande mustandi! Eelmise komm LINGIL on kirjutatud Ilmar Adamsoni SR3 pildi alla minu mäletamist mööda see juhus. Aga ma näen kahjuks nüüd ,et olen valetanud - ilmselt ikka nii täpselt ei mäleta. Aga ma teen enda suhtes JULMA: Kirjutan siia selle ettekande ,ainult abi ja vagunisaatja -brigadiri nime ei pane. Seega jääb teil võimalus ise otsustada , kui palju minusugune papi valetab ja näete, kuidas ma just ajaga oma laste järgi, püüan ikka tõestada,et just sel aastal! Nüüd on võimalus ju isegi rongi nr. järgi ka kellaeg kindlaks teha: ( KIRJAVIIS JÄÄB MUUTMATTA ) ETTEKANNE. Sõitsin 9.III 66 XVII tuuri,koosead 1718-1730, abi(....), brigadir (........),rongiga nr.438 Paldiskist Tallinna ja lähenedes Nõmme jaama platvormile andsin hoiatavat signaali ja alustasin pidurdamist umbes 100 m enne platvormi.Kiirus oli umbes 60 km/t.Grupp inimesi lähenes vasakult platvormile ja läksid trepist üles. Nende hulgast jätkas üks vanem naiskodanik liikumist raudtee suunas.Andsin katkendlikku tugevat signaali ja võtsin tarvitusele kõik vahendid rongi kiireks peatamiseks.Kodanik ei reageerinud signaalidele ja läks kuni vasakpoolse roopani.Siis ta seisatas ja vaatas rongi poole ning kavatses ilmselt tagasi minna. Kuna vahemaa oli liiga väike ei jõudnud ta tagasi ja rongi vasakpoolne nurk paiskas ta platvormi ja roopa vahele.Lasin loogad alla ja kui rong seiskus oli naine neljanda vaguni esimese pöördvankri taga.Tal olid maha lõigatud mõlema jala labad ja nägu oli verine. Jaamakorraldajal lasime välja kutsuda kiirabi. Kannatada saanu toimetasime kanderaamiga vaguni alt välja üle aia Raudtee tänavale. Brigadiir (........) jätsin kanderaami juurde. Kohal seisime 10 minutit,kuna sügav lumi raudtee ääres raskendas kanderaami välja toomist. Alles reisijate abiga see meil õnnestus. Tallinna hilinesime 13 minutit. 9.III 66. M-juht : /allkiri / Nüüd on võimalus näha tekstist ,mis on ununenud ja mis on ilmselt lõbusama õnnetuse mõjul kandunud teisele poole rongi ! Aga see SR3 laius mängis seal kindlalt osa - Ungari diisli nurk poleks mammit kätte saanud ja samuti EM-167. Need on ikka märgatavalt kitsamad! Paistab ,et 45 aastaga papi unustas ära isegi selle ,kumba rongi nurgaga ma selle jubedusega hakkama sain ! Teie otsustada.......
Andre   [veebr 10, 2012 kell 11:19 AM]
Juhin tähelepanu ajale. Kohal seisti 10min , Tallinnasse hilineti 13min. KÕIGEST ! Sest siis olid asjad paigas. Rongi alla jäänu oli ise süüdi. Mitte vastupidi. Kannatanu aidatakse masina alt välja,kutsutakse kiirabi,teatatakse kuhu vaja ja asjaga edasi tegelevad vastavad instantsid. Rong aga sõidab edasi. Aga mis praegu toimub...? Keegi jääb alla,kõik seisab kuni tulevad kohale politseid ja kiirabid jne. Siis hakatakse brigaadi usutlema. Kas ikka hüppas ise alla. Äkki ei hüpanud. Äkki sa ise kuidagi ajasid ta alla. Kindel,et sa ei ajanud teda meelega alla? jne jne jne. Mulle meenub veel,et kuulsin üht juttu kuidas vene ajal oli rong ajanud alla kaks nooremat meest. Üks sai surma,teine vigastada. Kuna nad olid kusagil võsaliini jaamavahes siis tõsteti laip tamburisse ja kannatanud vagunisse. Teatati kuhu vaja. Laip pandi maha järgmises peatuses - sealt korjas miilits ta üles. Kannatanud anti järgmises jaamas üle kiirabile. Kõik,kogu lugu. Kogu protseduur võis samuti aega võtta maksimum 10 minutit. Brigaadi asi oli teatada dispetšerile ,see omakorda tegeles asjaga edasi. Aga rongi ei hoitud sedasi mõtetult kinni. No ja muidugi polnud tollal selliseid edelaraudtee suguseid ettevõtteid kes oma praagi tõttu saadab kaks inimest surma ning hiljem hakkab süüd sujuvalt vedurijuhi kaela veeretama.
diisel   [veebr 10, 2012 kell 01:13 PM]
Jumala õige jutt ju, praegu võib rong seista tunde, sest inspektor Mätas ei saa oma digifotoaparaadiga hakkama või et peab tulema eraldi fotograaf (mingi õnnetuse puhul oli alles olnud nii). Tuleb meelde lugu, mida üks veteran kunagi rääkis - tuldi Haapsalust VME-ga, tühjad platvormid järel. Kuskil seal Riisipere kandis magas mingi joodik tee peal, läks täbarasti ja jäi alla. Tulemusena oli vennike peajagu lühem. Koht oli täiesti metsa vahel, raadios (kui see üldse oli) kedagi kätte ei saanud. Leiti, et ainus viis on panna allajäänu platvormi peale ja sõita jaama. Nii tehtigi, jõuti Vasalemma, seal oli miilitsapunkt, militsionäärid olid kisanud küll, et kuidas ja miks nii, kuid asjaolude selgitamisel tõdeti fakti, et muudmoodi polekski saanud. Laip anti vormikandjatele üle ja sõit jätkus.

Kommentaar 1-lt 9-le 9 kohta
Lk: 1

Lisa oma kommentaar
Anonüümsed kommentaarid pole siin lubatud. Logi sisse, kui soovid oma kommentaari postitada